Connect with us

HABERLER

Anadolu Ateşi Piramitlerde

Published

on

ANADOLU ATEŞİ MISIR PİRAMİTLERİ ÖNÜNDE SAHNE ALDI

KAHİRE – 26.04.2007 – Metin Turan

Dünyaca ünlü dans topluluğu Anadolu Ateşi, 5 bin yıllık Mısır piramitleri önünde sahelediği muhteşem şovu ile herkesi büyüledi.

Piramitlerde ilk kez Türkiye’den bir grubun sahenelediği gösterinn biletleri dört gün öncesinden tükendi. Gösteriye özellikle Mısır sosyetesi, yabancı misyonlar ve Kahire’de yaşayan Türkler büyük ilgi gösterdi. Piramitlerin gölgesinde Türk kültürün birbirinde güzel eşsiz folklor oyunlarıyla tarihi şovu izleyenleri büyüledi.

Anadolu Ateşi Organizatörü Mustafa Erdoğan, “Anadolu Ateşi 3’üncü kez Mısır’a geliyor. Piramitlerin önünde gösteri yapıyoruz. Anadolu ve Türk kültürü için müthiş bir başarı, Anadolu Ateşi tarihi için de olağanüstü bir durumdur” dedi. Piramitler önünde gösteri yapmayı 7 yıldır hayal ettiğini belirten Mustafa Erdoğan, “Yarında bu kadar seyircimiz var. Çok mutluyuz ve sevinçliyiz kültürümüz ve ülkemiz adına gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin Kahire Büyükelçisi Şafak Göktürk ise, “Büyük bir beğeniyle izleniyor. Gösteriyi gururla izledik. Bu tür programlar ve kültürel değişimler iki ülkenin esasen var olan yakınlığını pekiştirmektedir. Türkiye ile Mısır arasındaki gelişen ilişkilerin seyrine de fırsat olmaktadır” dedi.

Kahire’de bugün tekrar sahneye çıkacak olan Anadolu Ateşi, ardından İskenderiye ve Şarm El Şeyh’de gösterilerini sürdürecek. Şarm El Şeyh’deki gösteriyi Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in de izlemesi bekleniyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HABERLER

Metin Turan babaevinde

Published

on

By

Yayınlanma tarihi: 2 Oca 2014

Mısır’ın başkenti Kahire’de TRT adına görev yaparken gözaltına alınan ve 116 gün hapishanede tutuklu kalan Türk gazeteci Metin Turan, bu sabaha karşı İzmir’deki babaevine geldi. Annesi, ağabeyi ve yakınlarıyla kucaklaşarak hasret gideren Turan, gözaltına alınmasını ve daha sonra yaşadıklarını anlattı. Turan, kendisi hapisteyken oğlunun dünyaya geldiğini, bundan 8 gün sonra haberdar olduğunu kaydetti.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gW7esffZlFk[/youtube]

Continue Reading

HABERLER

Metin Turan “Mısır’da Yaşamaya Devam Etmek İstiyorum”

Published

on

By

Doğan Haber Ajansı Tarafından Yayınlanan Haber Videosu

Yayınlanma Tarihi: 2 Oca 2014

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nvoj8kraazg[/youtube]

Continue Reading

HABERLER

Gazeteci Metin Turan yurda döndü

Published

on

By

Yayınlanma tarihi: 1 Oca 2014

Mısır’ın başkenti Kahire’de 17 Ağustos’ta tutuklanan ve daha sonra serbest bırakılan TRT Kahire muhabiri Metin Turan Türkiye’ye döndü.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6mFpzoXRZN8[/youtube]

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2016 Metin Turan