Connect with us

HABERLER

Mısırlı İşadamları İzmir’de

Published

on

Metin TURAN/İZMİR -19.06.2007- Mısır Ticaret Heyeti, Ege Bölgesi Sanayi Odasını (EBSO) İzmir’de ziyaret etti.

İzmir Genç İşadamları Derneği’nin (İGİD) konuğu olarak İzmir’e gelen 15 kişilik Mısırlı ticaret heyeti, Taşkın,”Türkiye-Mısır ilişkilerine değinerek, bu iki ülkenin arasında olumlu bir etkileşim olduğunu iş adamlarının Mısır’a yatırım yapmaya başlamasıyla ”yeni bir döneme girdiğini” belirtti. Türkiye’nin Afrika ülkeleri pazarlarına girebilmesi açısından Mısır’ın taşıdığı önemi vurgulayan Taşkın, ”Türkiye de Mısır’ın, kuzeyimizdeki Rusya ve Türk Cumhuriyetlerine açılmasını sağlayacaktır” dedi.

Mısır-Türk İş Konseyi Eş Başkanı Adil Gazarin de Mısır’a yatırım yapan Türk iş adamlarının diğer Kuzey Afrika ülkeleriyle Mısır üzerinden gümrüksüz olarak ticaret yapabileceklerini ifade ederek, Mısır’da enerjinin ucuz olduğunu, sanayi için hazır alanlar bulunduğunu” söyledi.

Ayrıca, İzmir’de Türk firması ile Mısırlı işadamlarının da katkısıyla, İskenderiye ve Port Said limanlarını İstanbul ve İzmir limanlarına bağlayacak ve mal ile yolcuları daha çabuk ve kolay taşıyacak düzenli deniz seferlerinin gerçekleştirilmesi konusunda anlaşma sağlandı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HABERLER

Metin Turan babaevinde

Published

on

By

Yayınlanma tarihi: 2 Oca 2014

Mısır’ın başkenti Kahire’de TRT adına görev yaparken gözaltına alınan ve 116 gün hapishanede tutuklu kalan Türk gazeteci Metin Turan, bu sabaha karşı İzmir’deki babaevine geldi. Annesi, ağabeyi ve yakınlarıyla kucaklaşarak hasret gideren Turan, gözaltına alınmasını ve daha sonra yaşadıklarını anlattı. Turan, kendisi hapisteyken oğlunun dünyaya geldiğini, bundan 8 gün sonra haberdar olduğunu kaydetti.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gW7esffZlFk[/youtube]

Continue Reading

HABERLER

Metin Turan “Mısır’da Yaşamaya Devam Etmek İstiyorum”

Published

on

By

Doğan Haber Ajansı Tarafından Yayınlanan Haber Videosu

Yayınlanma Tarihi: 2 Oca 2014

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nvoj8kraazg[/youtube]

Continue Reading

HABERLER

Gazeteci Metin Turan yurda döndü

Published

on

By

Yayınlanma tarihi: 1 Oca 2014

Mısır’ın başkenti Kahire’de 17 Ağustos’ta tutuklanan ve daha sonra serbest bırakılan TRT Kahire muhabiri Metin Turan Türkiye’ye döndü.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6mFpzoXRZN8[/youtube]

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2016 Metin Turan