Connect with us

HABERLER

Mübarek Türk İşadamlarını Karşıladı

Published

on

Mısır İle Ticaretimiz Artırılacak.
23.03.2007.
Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek mart ayında Türkiye’ye bir ziyaret düzenleyerek iki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesi yönünde görüşmeler yaptı, Ziyaret kapsamında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) öncülüğünde Çankaya Köşkü’nde biraraya gelen 45 Türk işadamı, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ile Türkiye ve Mısır arasındaki ticaretin geliştirilmesi hakkında görüş alışverişinde bulundu. Toplantıya Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ve Mısır Ticaret Bakanı Rashid Muhammed Rashid de katıldı.

Çankaya Köşkünde yapılan toplantıda konuşan TİM Başkanı Oğuz Satıcı, Türkiye ve Mısır’ın bölgelerinin lideri iki büyük ülke olduğunu belirterek, “Ülkelerimizin işbirliği bölgede istikrar ve barışın tesisine büyük katkı sağlayacaktır” dedi. Mısır’da sadece 2006 yılında 60 dan fazla Türk şirketinin yatırım yaptığına dikkat çeken Satıcı, “Türk şirketlerinin Mısır’daki sermayesi 1 milyar doları aştı. Önümüzdeki yıllarda bu rakam gittikçe katlanacaktır ve işbirliğimiz dış ticaretimizi 5 milyar dolara taşıyacaktır” diye konuştu. Mısır’ın Arap ülkeleri ve Afrika ile ilişkilerinin çok iyi olduğuna dikkat çeken Satıcı, bu ülkenin Türkiye’nin Ortadoğu ve Avrupa’ya açılan kapısı olduğunu ifade etti. Mısır’ın da Türkiye ile olan ilişkilerini geliştirmesiyle bölgesel gücünü artıracağını söyleyen Satıcı,
“Sonuç olarak bölgesinin en güçlü aktörleri arasında yer alan Türkiye ile Mısır’ın işbirliği her ülkeye büyük yararlar sağlayacaktır” dedi.

Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ise, Türkiye ve Mısır’ı “Ortadoğu’nun en büyük iki ülkesi” olarak tanımladı. Türk iş adamlarını yabancı gibi görmediklerini belirten Mübarek “Türk yatırımcıları kardeş gibi görüyoruz ve Mısır’da yapacakları yatırımlarda her türlü kolaylığı sağlıyoruz” dedi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HABERLER

Metin Turan babaevinde

Published

on

By

Yayınlanma tarihi: 2 Oca 2014

Mısır’ın başkenti Kahire’de TRT adına görev yaparken gözaltına alınan ve 116 gün hapishanede tutuklu kalan Türk gazeteci Metin Turan, bu sabaha karşı İzmir’deki babaevine geldi. Annesi, ağabeyi ve yakınlarıyla kucaklaşarak hasret gideren Turan, gözaltına alınmasını ve daha sonra yaşadıklarını anlattı. Turan, kendisi hapisteyken oğlunun dünyaya geldiğini, bundan 8 gün sonra haberdar olduğunu kaydetti.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gW7esffZlFk[/youtube]

Continue Reading

HABERLER

Metin Turan “Mısır’da Yaşamaya Devam Etmek İstiyorum”

Published

on

By

Doğan Haber Ajansı Tarafından Yayınlanan Haber Videosu

Yayınlanma Tarihi: 2 Oca 2014

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nvoj8kraazg[/youtube]

Continue Reading

HABERLER

Gazeteci Metin Turan yurda döndü

Published

on

By

Yayınlanma tarihi: 1 Oca 2014

Mısır’ın başkenti Kahire’de 17 Ağustos’ta tutuklanan ve daha sonra serbest bırakılan TRT Kahire muhabiri Metin Turan Türkiye’ye döndü.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6mFpzoXRZN8[/youtube]

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2016 Metin Turan