Connect with us

HABERLER

Murat Tüzmen Mısır’da

Published

on

Tüzmen’in Mısır temasları sürüyor

Metin TURAN/ KAHİRE -11.01.2007 –
Kalabalık bir heyetle geldiği Mısır’da temaslarını sürdüren Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Mısır Başbakanı Ahmed Nazif ile görüştü. Mısır Sanayi ve Ticaret Bakanı Raşit’in de katıldığı görüşmenin ardından Nazif ve Tüzmen ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Devlet Bakanı Tüzmen, buradaki açıklamasında Türkiye ve Mısır ticari ilişkilerinin kaydettiği gelişmeler hakkında bilgi verdi. Mısır Başbakanı Nazif de açıklamalarına “İstanbul’a yaptığı geziyi unutamadığını ve orada kendini evinde gibi hissettiğini” belirterek başladı. Nazif, Türkiye ile Mısır’ın iki modern ve Müslüman ülke olduklarını ve geliştirdikleri örnek işbirliğinin bölge ülkelerinde önemli rol oynadığını belirtti. Türk yatırımlarının Mısır’da artmasını istediklerini belirten Başbakan Nazif, Türk yatırımcılara ayrılan iki milyon metre karelik 6 Ekim Sanayii bölgesinin Mısırda bir ilk olduğuna dikkat çekti. Nazif, karşılaşılan sorunları kısa sürede çözmek için çalışılacağını kaydetti.

Devlet Bakanı Tüzmen ve Mısır Ticaret ve Sanayi Bakanı Raşid daha sonra beraber bir basın toplantısı daha yaparak iki ülke arasındaki ticari ilişkiler ve yatırımlar hakkında bilgi verdi. Devlet Bakanı Tüzmen, Başbakan Nazif ile yaptığı görüşmeyi değerlendirirken mevcut ilişkileri gözden geçirdiklerini enerji ulaşım ve diğer alanlarda atılması gereken adımları ele aldıklarını belirtti.

Tüzmen, İstanbul’dan İskenderiye’ye de uçak seferleri düzenlenmesi konusunda Başbakan Nazif in destek vaat ettiğini aktardı. Devlet Bakanı Tüzmen daha sonra İstanbul hazır giyim ihracatçı birliklerinin Kahire’deki Ekoteks Tekstil Laboratuarının açılışını yaptı. Tüzmen ve beraberindeki Türk heyeti 6 Ekim Türk Sanayi bölgesinde de bazı incelemelerde bulunarak bazı tesislerin açılışını yaptı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HABERLER

Metin Turan babaevinde

Published

on

By

Yayınlanma tarihi: 2 Oca 2014

Mısır’ın başkenti Kahire’de TRT adına görev yaparken gözaltına alınan ve 116 gün hapishanede tutuklu kalan Türk gazeteci Metin Turan, bu sabaha karşı İzmir’deki babaevine geldi. Annesi, ağabeyi ve yakınlarıyla kucaklaşarak hasret gideren Turan, gözaltına alınmasını ve daha sonra yaşadıklarını anlattı. Turan, kendisi hapisteyken oğlunun dünyaya geldiğini, bundan 8 gün sonra haberdar olduğunu kaydetti.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gW7esffZlFk[/youtube]

Continue Reading

HABERLER

Metin Turan “Mısır’da Yaşamaya Devam Etmek İstiyorum”

Published

on

By

Doğan Haber Ajansı Tarafından Yayınlanan Haber Videosu

Yayınlanma Tarihi: 2 Oca 2014

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nvoj8kraazg[/youtube]

Continue Reading

HABERLER

Gazeteci Metin Turan yurda döndü

Published

on

By

Yayınlanma tarihi: 1 Oca 2014

Mısır’ın başkenti Kahire’de 17 Ağustos’ta tutuklanan ve daha sonra serbest bırakılan TRT Kahire muhabiri Metin Turan Türkiye’ye döndü.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6mFpzoXRZN8[/youtube]

Continue Reading

Çok Okunanlar

Copyright © 2016 Metin Turan